İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
01 Kasım 2013 - Cuma 00:43 Bu haber 1067 kez okundu
 
Sigorta şirketleri tekelleşmeye doğrumu gidiyor?
Eksper ve servis işini üstlenen sigortalar...
GÜNDEM Haberi
Sigorta şirketleri tekelleşmeye doğrumu gidiyor?

Bir çok sigorta hasar onarım noktaları kurarak gerek eksper gerekse servis görevini üstelenerek maliyeti düşürmeye çalışıyor. Bu durum sigorta eksperliğinin sonumu geliyor sorularını akla getiriyor. Bu tür çalışmalar ne yazıkki hiçte azımsanmayacak kadar fazla. Yeni seçilen icra komitemizin bir an önce bu soruna el atması tüm sigorta eksperlerinin genel beklentisi. 

 
İşte bu haberlerden bir tanesi;
 
Eureko Sigorta, Eureko Hizmet Noktası projesini hayata geçirdi. Müşterilerinin yürür durumdaki ya da çekici tarafından getirilen hasarlı araçlarını Eureko Hizmet Noktası’nda toplayan Eureko Sigorta, hasar tespit işlemini burada yapıyor. Hasar tespitinin ardından sigortalılar araçlarını yetkili servislere yönlendirilmek üzere Eureko Hizmet Noktası’na teslim edebiliyor ya da belirlenen hasar bedelini doğrudan almayı tercih edebiliyor.
Eureko Hizmet Noktası ile satış sonrası hizmetlerini ve hasar süreçlerini mükemmelleştirme doğrultusunda önemli bir adım attıklarını belirten Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri şunları ifade etti:
“Eureko Sigorta olarak, sahip olduğumuz uluslararası bilgi ve deneyim ve sigorta alanındaki uzmanlığımızla yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz. Hızlı ve kaliteli hasar hizmeti anlayışımızın bir ürünü olan Eureko Hizmet Noktası projesini de bu amaçla hayata geçirdik. Hizmet Noktası aracılığıyla müşterilerimize hasar anından onarım sonrasında aracın teslimine kadar tüm süreçlerde hizmet veriyoruz. Hasar tespitiyle ilgili tüm evrakı ilk elden teslim alarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına mümkün olan en kısa sürede yanıt veriyor, gerçekleştirdiğimiz hasar tespitinin sonuçlarını ve hasar sürecine ilişkin kararı en hızlı şekilde müşterilerimizle paylaşıyoruz.”
Eureko Vale hasarlı aracı kapıdan alıyor
Eureko Hizmet Noktası’ndan yararlanan müşteriler, hasar hizmetlerinde mükemmellik hedefi doğrultusunda Türkiye’de bir ilke imza atarak başlattığı Eureko Vale hizmetinden de yararlanabiliyor. Müşterilerin yürür durumdaki hasarlı araçları istenilen adresten teslim alınıp onarım işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kalite kontrolü yapılmış olarak  istenilen adrese teslim ediliyor. Eureko Hizmet Noktası’ndan yararlanan müşterilere onarım süresince ikame araç da tahsis ediliyor.
Hizmet Noktası’nın anında ekspertiz, ikame araç tahsisi, onarım sonrası kalite kontrolü gibi hizmetlerle müşterilere fayda sağlayacağını belirten Utkueri, “Eureko Vale ve ikame araç tahsisi gibi uygulamalarımızla yaşanan hasarlar karşısında müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.  Herkesin takip edeceği ve örnek alacağı ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklanan şirketimiz için bu projenin önemli kazanımlar yaratacağına inanıyoruz” dedi.
İlk olarak İstanbul Anadolu yakasında açılan merkezin ilerleyen dönemlerde İstanbul Avrupa yakasında, Ankara ve İzmir’de yaygınlaştırılması hedefleniyor.
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı