Bugün - 20 Kasım 2019 Çarşamba
İstanbul 20°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Sig. Eksperi
Reklam
KTT
EKSİST
Yeni Üye
Gündem Eksper Sigorta Otomobil Mevzuat Sigorta Bilgi Ekonomi 
Haber Detayları

Sigorta sektöründeki kavga büyüdü!

Mapfre Genel Sigorta Ceo'su Serdar Gül ve İSAD Başkanı Turusan Bağcı arasındaki kavga çok farklı bir boyuta uzandı

Sigorta Haberi - 06 Haziran 2016 Pazartesi - 09:01
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Mapfre Genel Sigorta Ceo'su Serdar Gül'ün acenteler toplantısında yaptığı konuşma sigorta sektöründeki  bomba etkisini sürdürüyor. Bu konuyla ilgili dün çok önemli bir gelişme yaşandı. İSAD Başkanı Turusan Bağcı Serdar Gül'e bu açıklamasının ardından çok sert bir tepki vermişti. Bağcı şimdi de Gül’ün kendisini tehdit ettiğini ve hakaretler yağdırdığını iddia etti. Bağcı Serdar Gül’ün kendisini aradığını söyleyerek kaydettiği telefon konuşmasını kendi ağzından kaleme aldı. Kavga daha da büyüyor. İşte Bağcı’nın çok konuşulacak o iddiaları;
 
Öncelikle aşağıdaki yazı içerisinde geçen bazı kelimelerden ötürü okuyucudan özür diliyorum, ancak bana ait olmayan bu kelimeleri olayı, kullananın kişiliğini, ruh halini daha iyi anlayabilmek adına söylendiği gibi aynen aktarıyorum.
 
Dün ( 02.06.2016 ) tarihinde akşam saat 20.06 da beni bizzat GSM  telefonundan "Serdar Gül" şahsen aradı. Önce ‘müsait misiniz?’ diye sordu ‘şu an değilim biraz sonra sizi arayacağım’ dedim ve 10 dakika sonra aradım. Aradıktan hemen sonra ; “Sen şimdi hazırlanmışsındır ses kaydı da alıyorsundur” deyince “ Evet sizin için sakıncası var mı?” diye sordum  “Hiç yok yavrum, hatta ver Can Kantar'a hemen yayınlasın" deyince tamam teşekkür ederim dedim.

BAĞCI'DAN YANITI İÇİN TIKLAYIN...

Hemen “Bana bak Yavrum, yerim seni, SENİ BİTİRİRİM diye söze başladı, Niye benim için yazı yazıyorsun, niye özür dileyecekmişim Yavşak ! Bak sokağa çıkamazsın bitiririm seni “ diye devam etti Mapfree CEO'su.
Sanıyorum dışarıdan gelen seslere göre bir mekanda, bir masada 5-6 kişi ile beraber oturuyordu ve maalesef sanırım birkaçının acente olma ihtimali de var.
Hem niye özür dileyecekmişim” dediğinde ben “Anlamamışsınız anlatayım, o makama o koltuğa üretiminizin büyük bir bölümünü yapan acenteler sayesinde geldiniz . Biz acenteleri tehdit ettiğiniz için özür dileyeceksiniz dedim Serdar Gül , “Ben acentelerle bir yere gelmedim, ben üniversite mezunu olduğum için bu makamdayım hem kimmiş acente, ölsem de özür dilemem sizden mi korkacağım, zeka ve karakter özrünüz var, benle uğraşacağınıza birlik olun iyi ettim tehdit ettim” dediğinde hakkınızda daha da fazla fikri olmama sahip oldunuz.

Sen kimlerin acentesisin isimlerini versene seni bitireceğim yavşak” dediğinde isimlerinde verdim. Buyurun ne yapacaksanız yapın. Sizin karakterinizde birinden korksaydım yazı yazmazdım beni tanımadığınız ve kim olduğumu bilmediğiniz belli.

“Bu arada benimle ne derdin sorunun var diyip durdun ya benim kimse ile kişisel bir problemim yok, STK Başkan'ı olarak görevimi yapıyorum bunu bile anlamayacak kadar konuya vakıf bile değilsin. Kişiselleştirip evimde çocuklarımın yanında beni gecenin bir yarısı tehdit edebiliyorsun. “

Buradan niye bu kadar sabırlı niye daha sert cevap vermiyorsun diyenlere dip not ses kaydı alıyorum, açılmışken rahatını bozmak da istemedim hem sadece acenteleri tehdit etti özür dile diye bir yazı yazdığım için bir Sigorta Şirketinin Genel Müdürlüğünü yapmış bir CEO bu kadar seviyesini düşürmez altında başka bir şey var diye düşünürken ya sabır diye dinlerken kendi baklayı çıkardı.

"Derya Gülgeç den 10.000.000 TL aldığımı veya verdiğimi niye yazıyorsun yavrum bitiririm seni” dediğinizde bu kişiyi tanımıyorum ben böyle bi rşey yazmadım 10 Milyon TL alma olayı nedir diye sorunca uyarı geldi.

Ses kaydı alıyor uygun değilsiniz konuyu kapatın dendi. Bunun üzerine “Bak yavrum bana gel karşılıklı konuşalım ne istiyorsan vereceğim” dediğinde "Benim tek isteğim var tehdit ettiğin acentelerden özür dile o kadar” dedim.

Özür mözür dilemem dilemesem ne olacak ki ne yapabilirsiniz sizden mi korkacağım ben gidiyorum bir ayım kaldı. Sen kimsin benim arkamda bir sürü acente var acenteyi senden mi öğreneceğim. Seni Bitireceğim gününü göreceksin, Laflarının, tehdidinizin cevabını bana değil Savcıya vereceksin. avukatlarım hazırlıklara da başladı sen de başlasan iyi olur. “
 
Serdar Gül'e...
 
- Sen Acenteleri tehdit edemezsin hele olayı kişiselleştirip bir Acente STK Başkan'ı olarak görevimi yaptım diye beni evimde çocuklarımın yanında arayıp küfür edip tehdit hiç edemezsin.

-Umarım özür dilemezsin bari bu sözünü tutarsın, sonra ne olacağını görürsün,

-Kimmiş Acente, sizden mi korkacağım, zeka ve karekter özrünüz var dedin ya Acentenin kim olduğunu zeka hele karekter özrü olmayan Acenteler olduğunu göreceksin. İşten Ayrılınca senden korkmalarına gerek kalmadıklarında o yanında duranlar bile sana selam verip arayacaklar mı göreceğiz.

- Gitmene iki ay kala içindekileri Acenteye Ekspere öfkeni kustun ya madem bu kadar cesurdun niye bir iki yıl önceden bu konuşmaları yapamadın.

- Mapfree nin iç denetimi teftişi veya Hazine denetimi vardır sanırım, büyük ihtimal ile şu 10 Milyon hikayesini veya varsa başka şeyleri sanırım araştıracak denetleyeceklerdir.


- Ha yiyorsa esas cesaretin varsa ayrıldıktan sonra Acente ol bakalım çok iyi biliyorsun ya Acenteyi ne kadar dayanacaksın hep birlikte de görürüz.


sigortagundem.com

 
Anahtar Kelimeler:Mapfre, Genel, Sigorta, Ceosu, Serdar, Gül, İSAD, Başkanı, Turusan, Bağcı, arası,
Kaynak / Editörsigortagundem.com - İbrahim Dönmez
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

Mesut Cemil BOYNER()
Kavganın diğer bir tarafı da şu; bunu hem Mapfre Genel Sigorta yetkilileri,Hem Hazine,hem SEİK hem SAİK ve hemde Sigorta Acantaları gözden uzaklaştırma çabasında...Bu şirket hasarlarının % 71 ni Sahte Sigorta Eksperlik firması I C C üzerinden gerçekleştiriyor....Burada bir kaynak aktarımının yanı sıra hasar yönetimi esnasında mağdur edilen vatandaşlar,araçlara takılan merdiver altı parçalar,hatalı ve maliyetleri düşürme pahasına hatalı mekanik onarım dayatmaları. Devletin yani yani KAMU maliyesinin vergi kayıplarını bir türlü dile getiren yök...Sigorta konusunda köşe yazarı kalemler ise bunları dile dahi getiremiyorlar...Sebebi sistem bir dakikada kapının önüne koyar kaygısı ile.....Bü ülkede Sigortacılık ŞİRAZESİNDEN ÇIKARILMIŞTIR....MİLYARLACA DOLAR paramız bazı sigortacılar ve paydaşları ile birlikte cebimizden ve Kamu Maliyesinin kasasından iç edilmiştir.....Zaten kavganın arka planında bu olduğu için bu patlamalar söz konusu...Ben hep şunu söylemeye devam edeceğim..Bu sektörde tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen,yedirten kim ve kimler varsa CEHENNEMİN DİBİNE gitseler HESAP VERMEKTEN kurtulamayacaklar Vesselam...Ramazan-Şerifin Bütün İslam dünyasına ve Müslümanlara hayırlar getirmesini Rabbimden Niyaz ediyorum...Mesut Cemil BOYNER - Sigorta EKSPERİ
Gönderilen Tarih - 07 Haziran 2016 Salı (09:29)  

Diğer Sigorta Haberleri
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu kuruldu
Atilla Benli TSB Başkanlığına Aday
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru

Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliği Yayınlandı
Sigorta dolandırıcılığı için elini bilekten kesti
Güneş sigorta da atama
18 yaş öncesi sigortalı olana erken emeklilik fırsatı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Güneş Sigorta, Sigorta Eksperleriyle Buluştu
Kaskoda doğru bilinen 5 yanlış
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu kuruldu
Vergi borcu çıkanlar için 'pişmanlık indirimi' fırsatı
Atilla Benli TSB Başkanlığına Aday
İninal kart davet kodu : ao860870
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru
Rektör hasta gibi gitti, hizmet verilmeyen polikliniği kapattırdı
TOBB Sigortacılık müdürlüğünden duyuru
Hizmet birleştirmesi yapan memura yüksek emekli maaşı
Ulusal Gazeteler

Yazarlar
Sizden Gelenler
Değerli Tamirciler ve Servis Sahipleri ile Konunun Muhatapları
Değerli Tamirciler ve Servis Sahipleri ile Konunun...
Rıdvan Ali Gürkan
BİLEN VARSA BANA DA İZAH ETSİN
BİLEN VARSA BANA DA İZAH ETSİN   5684 sayıl...
T.Alp Aslan
SİT ALANI
SİT ’in ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Fr...
Yalçın Kaya
Sayın Hisarcıklıoğlu ile toplantı
İyi haftalar değerli meslektaşlarım, geçtiğ...
Yüksel Avcı
TSB ile görüşmeler ve neticeleri
Mesleğimizin temsilcilerinin tsb ile yaptığı g&oum...
Recep Yücel
Seçimde mesaj alındı
Öncelikle hepimiz için hayırlı olsun s...
Hava Durumu ( İstanbul )
Bugün
12°°C - 20°°C
Perşembe
10°°C - 22°°C
Cuma
11°°C - 19°°C
Cumartesi
11°°C - 18°°C
Namaz Vakitleri ( İstanbul )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2107:5012:5515:2617:4919:13

20 Kasım 2019 Çarşamba
Tarihte Bugün
1922 - Lozan Konferansının Başlaması Kığı
2006 - Çocuk Hakları Günü
1916 - Kığı'nın Kurtuluşu
1922 - İpsalanın Kurtuluşu
Kim Kimdir
Günün Sözü
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Sig. Eksperi
Reklam
KTT
EKSİST
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
( Online) 0,17ms