Haber Detayı
10 Kasım 2013 - Pazar 23:01 Bu haber 3002 kez okundu
 
Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri görevinden ayrılıyor?
Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri görevinden ayrılıyor
SAĞLIK Haberi
Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri görevinden ayrılıyor?

Görevinden ayrılma kararını, kısa bir süre once, Eureko Sigorta’nın üyesi olduğu uluslararası sigorta grubu Achmea’nın İcra Kurulu’na ve Eureko Sigorta Yönetim Kurulu’na bildiren Okan Utkueri şunları söyledi: “Türkiye pazarındaki en başarılı sigorta şirketlerinden birini yönetmenin hazzını yaşadım. Elde edilen başarılardan gurur duymakla birlikte artık benim için yeni bir açılımın, Eureko Sigorta için ise bir sonraki gelişim döneminde yeni bir liderle çalışmanın vaktinin geldiğini düşünüyorum.”  

Achmea ve Okan Utkueri, yeni genel müdürün, görevine sorunsuz bir geçiş yapılabilmesi için gereken düzenlemeleri yakın bir işbirliği içinde sürdürecekler. Gelecekteki büyümesi açısından Türkiye’yi ana pazarlarından biri olarak gören Achmea Grubu, bankasürans alanında Garanti Bankası ile mevcut olan uzun vadeli ortaklığını büyük bir kararlılıkla sürdürecek. Utkueri’nin yerini alacak yeni Genel Müdür ile ilgili arayış kısa süre içinde başlatılacak. Genel Müdürlük görevinde 1 Mart 2014’e kadar kalacak olan Okan Utkueri ise daha sonra Eureko Sigorta’nın Yönetim Kurulu’na danışman olacak.

 

Achmea İcra Kurulu üyesi Roelof Konterman konuyla ilgili şunları söyledi: “Achmea, Okan’ın isteğini kabul etti. Yetenekleri ve bilgisinin yanı sıra Eureko Sigorta’nın ve Garanti Bankası ile mevcut ortaklığımızın gelişmesine sağladığı büyük katkılardan dolayı kendisine müteşekkiriz. Kendisinin görevini bugüne kadar işine üst düzeyde yoğunlaşarak ve bağlılıkla yürüttüğü açıktır. Achmea İcra Kurulu olarak Utkueri’ne teşekkür ediyor ve kariyerinin bundan sonraki bölümünde kendisine sonsuz başarılar diliyoruz.”

Kaynak: (SG) - Sigorta Gündem Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı