Haber Detayı
29 Kasım 2013 - Cuma 22:30 Bu haber 5029 kez okundu
 
Axa sigortadan ekspere ücret takdiri
Axa sigortadan Hatmer'den bakılan işe 20 TL
- Haberi
Axa sigortadan ekspere ücret takdiri

Siz okurlarımızdan bize ulaşan şikayetlerden birisini daha paylaşıyoruz. Şikayet sahibi aynı zamanda sitemizin yazarlarından Rıdvan Ali Gürkan.

Sayın Rıdvan Ali Gürkan Hatmer sisteminden sigortalı tarafından atanmış olduğu hasarın tespitini yaparak hazırladığı hasar tespit raporunu ve rehber tarifeye göre kesmiş olduğu faturayı Axa sigortaya göndermiş, ancak Axa sigorta faturayı iade etmiş ve üstüne bir not iliştirmiş. İşte Sayın Rıdvan Ali Gürkan'ın isyanı ve paylaştığı resim...

 

 

DÜŞÜRÜLDÜĞÜMÜZ ŞU  DURUMA BAKIN...
VE BUNU SADECE BEN DEĞİL.....
TÜM TÜRKİYEDEKİ EKSPERLERE YAPIYORLAR....
VE BİZİM YASAMIZI ÇIKARAN DEVLET, UYGULAMAKLA ZORUNLU OLAN HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE BİZİ YÖNETEN İCRA KOMİTESİ BUNLARA HEM SEYİRCİ...HEMDE TAAA DİBİNE KADAR MESULLER....
YAZIK...
ÇANKAYADAN TAKSİYE BİNSEN SANAYİYE GİDİŞ GELİŞ 45 LİRA YAZIYOR...

GİT DE BU PARAYI BERBERİNE TRAŞ OLDUĞUN ZAMAN BAHŞİŞ DİYE VER...


ayrıca yine Axa sigorta ile alakalı sigorta eksperi Mehmet Kuzucu tarafından Hazine Müsteşarlığına iletilen yazıyı sizinle paylaşıyoruz.


T.C. 
BAŞBAKANLIK,
HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI,
SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ANKARA
Konu: Axa Sigorta A.Ş.nin HATMER EKSPER ATAMA SİSTEMİ ne karşı tutumu.
Müsteşarlığınıza bağlı E07 / G00056 sicil numaralı sigorta eksperiyim. 
26.04.2013 tarihinde yayınlanan “2013 / 7 sayılı Motorlu Araç Sigortaları Hasar İhbarlarının Yapılması ve Değerlendirilmesi Prosedürüne İlişkin Genelge” çerçevesinde tarafıma HATMER EKSPER ATAMA SİSTEMİ üzerinden gelen ekspertiz taleplerinde, özellikle Axa Sigorta A.Ş. nin bu sistemi sekteye uğratmak için malesef kanun dışı uygulamalarda bulunduğuna üzülerek şahit olmaktayım. Aşağıda detaylı olarak belirtilmiş olan bu duruma son verilmesi ve araç sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için gereğin yapılmasını saygılarımla bilgilerinize arz ederim.
Mehmet KUZUCU

Hatmer sistemi üzerinden 6080(7577315 şirket dosya no) talep numarası ile açılmış olan hasar dosyası ile alakalı olarak mağdur şahıs tarafından aracının hasarını tespit etmem için atanmış bulunmaktaki iken ve hasar tespiti yapmışken, sigorta şirketinden bir şahıs beni atıyan şahsı arıyarak, kendilerinin kendi şirketlerine bağlı bir eksperi gönderdiğini ve kendi atamış olduğu(Benden ) eksperden feragat ettiği taktirde hasarı raporunu biran önce kendi eksperlerine yazdırarak hasarı daha çabuk ödüyeceklerini beyan ederek sigortadan mağdur olan şahsın kanuni eksper atama hakkını kullanmasını engellemeye çalışarak sigortalıların sigorta şirketlerine ve sigorta eksperlerine olan güvenini sarsmaktadırlar. Ve biz kamu hizmeti yapan sigorta eksperlerini Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyan insanlar karşısında küçük düşürmeye çalışmaktadırlar. Şirket eksperi veya hatmer eksperi diye bizleri katogorize etmek ve yaptığımız hizmetleri farklılaştırmak hiçbir sigorta şirketi personelinin haddine değildir. Tarafınızdan yetki alarak işlem yapan sigorta şirketlerine bu konu hakkında personellerini eğitmeleri konusunda bilgi vermenizi ve tum tip uygulamalara son vermeleri için gereğinin yapılmasını bana yetki veren Hazine Müsteşarlıgı nezninde tarafınızdan talep ediyorum.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı