Haber Detayı
17 Ağustos 2018 - Cuma 09:33 Bu haber 66653 kez okundu
 
Ahmet Genç Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı oldu
Ziraat Bankası Olağan Genel Kurulu’nda ‘yönetim kurulu üyesi’ seçilen Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi
SAĞLIK Haberi
Ahmet Genç Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Genel Kurul’un ardından Ziraat Bankası’nda önemli bir görev değişimi yaşandı.
Finansgundem.com’a ulaşan bilgilere göre Genel Kurul’da Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, bankanın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı’nın görevden ayrılmasının ardından Ziraat’te tepe yönetimine atanan Ahmet Genç, finans sektöründe olduğu kadar sigorta dünyasında da önemli bir isim.
Hazine, Sigorta Genel Müdürlüğü ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'ndaki kritik görevlerinin yanında, Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) gibi önemli kuruluşlara kurucu ve yönetici olarak imzasını atan Ahmet Genç, bundan böyle derin tecrübesini Ziraat Bankası için de paylaşacak.
AHMET GENÇ HAKKINDA
1960 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'nde göreve başladı. 1985 -1990 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'nde Bankacılık Dairesi'nde uzman yardımcısı ve uzman olarak görev yaptı. 1990 yılında, İngiltere'de bir yıl süreli sigorta ve reasürans eğitimi aldı. Yüksek lisansını 1993-1995 yılları arasında ABD de, Boston, Northeastern Üniversitesi, Ekonomi Bölümü'nde tamamladı. 1997 yılında, Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğünden Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak geçiş yaptı. 1998 yılında Daire Başkanı oldu. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü'nde, "Sigortacılıkta Mali Yeterliliği" konu alan tezi ile doktorasını tamamladı. Sigortacılık Genel Müdürlüğünde 2002-2004 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı 2004-2007 yılları arasında Genel Müdür Vekili ve Kasım 2007 sonrasında Genel Müdür olarak görev yaptı. 22.02.2015 tarihinden itibaren Hazine Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmış olup, halen bu görevini sürdürmektedir. Ahmet Genç, sigortacılıkla ilgili olarak son yıllarda oluşturulan Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) gibi kurum ve kuruluşlarda kurucu yönetim kurulu/komitesi üyesi ya da başkan olarak görev yaptı. Aynı zamanda, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da ders veren Dr. Ahmet Genç, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ahmet GENÇ, evli ve iki çocuk babasıdır.


kaynak: finansgundem.com
Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı