Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 09:40 Bu haber 1893 kez okundu
 
Atilla Benli TSB Başkanlığına Aday
Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli TSB Başkanlığına Aday
SİGORTA Haberi
Atilla Benli TSB Başkanlığına Aday

Sigorta sektörünün birçok alanında görev yapan sektörün deneyimli ismi Atilla Benli, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar’ın görevinden ayrılması sonrasında, başkanlık için adaylığını açıkladı.

 

Hatırlanacağa üzere geçtiğimiz hafta Sigortamedya’da yayınladığımız bir haberle Can Akın Çağlar’ın görevinden ayrılmasıyla boşalan başkanlık koltuğuna yeni genel müdürlerden birisinin aday olacağına yer vermiştik.

 

Atilla Benli, yaptığı açıklamasında Türkiye Sigorta Birliği bünyesinde tüm paydaşlarla birlikte ortak akılla hareket ederek, sigorta sektörünün gelişimine ve itibarına katkıda bulunmak amacıyla aday olduğunu belirtirken, “Sigorta sektörünün referans kuruluşu olan TSB’de görev almayı önemli bir sorumluluk olarak görüyorum” dedi.

 

Benli, açıklamasına şöyle devam etti: “Sektörün içinden geçtiği dönüşüm sürecinde kamu ve diğer paydaşlarla ilişkileri etkin bir zeminde yürütmek suretiyle, sektörümüzün yapısal sorunlarına çözümler geliştirebileceğimiz bir dönemdeyiz. Finansal sektörün derinliğinin artırılması ve banka dışı finans sektörünün geliştirilmesi gibi amaçların konuşulduğu bu dönemde sektör olarak daha aktif rol oynamalıyız. Ortak aklı merkeze koyarak, sektörümüzün sorunlarının aşılması ve yeni kazanımlar elde ederek daha iyi bir konuma gelebilmesi amacıyla aday olmaya karar verdim.”

 

kaynak: sigorta medya

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atilla, Benli, TSB, Başkanlığına, Aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı