Yazı Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 09:17
 
Değerli Tamirciler ve Servis Sahipleri ile Konunun Muhatapları
Sizden Gelenler
sigortaeksper.org@gmail.com
 
 

Değerli Tamirciler ve Servis Sahipleri ile Konunun Muhatapları ;

 

Bilindiği üzere idareler genelge,tebliğ,tarife,talimat ve sektör duyurusu hazırlayıp ilan etmeden önce konusu ile ilgili  Anayasaya, çerçeve yasalara ve varsa Yargıtay içtihatlarına müracaat ederler. İdare bunu yapmadığı takdirde hem kamu
oyunun tepkisini üzerine çeker ve hemde yaptığı işlemler sebebi ile DANIŞTAY'a konunun iptali için dava açılması yolunu açar.

Ama en önemlisi bu tip uygulamalar çoğaldığında idare ciddiyetini yitirir. Nitekim Hazine Müşteşarlığı Sigortacılıkla ilgili 2015 yılının tamamı ile 2016 yılının Mayıs ayına kadar  olan zaman dilimi içinde Resmi Gazetede ilan ettiği bütün yasal metinler DANIŞTAY lık oldu. Bendeniz kendi adıma ve ayrıca Sigorta Eksperleri İşverenler Sendikası Kurucu Genel Başkanı olarak Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası Genel Şartlarının tamamına,

Değer kaybı Formülasyonuna,

Sigorta Eksperleri Tavan ücret Genelgesine,

Değer kaybı ücret Genelgesine,

Sigorta Eksper Atama Yönetmeliğine;

Maden İşçileri Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası Gönüllü Maden Eksperi Atama tebliğine;

Maden Ocakları Asgari Sigortalanma Şartı RİSK inceleme ücret skalası değişikliğine ve son olarak Sigorta Eksperlerinin Tamirhane ve Servisleri Denetleme ve Skorlama Genelgesine DANIŞTAY 'da yürütmelerinin durudurulması ile Esastan bütün bu Hazine işlemlerinin İPTALİ için DAVA açtım.

 

Yukarıda ifade ettiğim gibi TAMİRHANELERİ ve SERVİSLERİ DENETLEME ve SKORLAMA yapmak SİGORTA EKSPERİNİN İŞ VE İŞLEMLERİ arasında olmadığı aşikardır. Bu konuda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi yöneticileri de bu yasal olmayan iş ve işleme ortak olmakla, Sigorta Eksperleri gibi suç işlemektedirler.

 

Yasalar hem Devlet Memurları ile ilgili ve hemde özel sektör sahipleri için şöyle buyuruyor. Size  yaptırılması zorlanan iş ve işlemlerin yasalara uygun olmadığının tespiti halinde tepki vermek ve idare tarafından zorlanan iş ve işlemleri elinizin tersi ile itmek zorundasın..!!!!! 

 

S B M yöneticileri ve eğer uygulama yapmaya devam eden varsa Sigorta Eksperleri de SUÇ İŞLEMEKTEDİRLER.....Hazine bir soruşturma veya Dava konusu olduğunda sizi bu sorumluluktan kurtaramaz.

 

Tamirhaneleri ve Servisleri Denetlemek sadece ve sadece bağlı bulundukları Meslek Odaları tarafından yapılır. Hazine,Sigorta Eksperi böyle bir denetlemeyi yapamaz ve Sigorta Bilgi ve Denetim Merkezi yöneticileri de bu denetlemeyi bilgi ortamına  alarak VERİ BANKASI OLUŞTURAMAZ !!!!!! Nokta.

 

Benden ikaz etmesi; İsterseniz birde Hukukçularınıza bir danışın; VESSELAM

 

Mesut Cemil BOYNER

Sigorta EKSPERİ - Adli BİLİRKİŞİ

 
Etiketler: Değerli, Tamirciler, Servis, Sahipleri, Konunun, Muhatapları,
Yorumlar
Haber Yazılımı